• Yolculuğun Tadını Çıkar

İlkbahar’da veya Sonbahar’da Yedigöller Doğa Gezisi

Mevsimlerin sarısı sonbaharı karşılamak ve uğurlamak için Yedigöller’e davetlisiniz…3 Gece 4 Gün / 10 Kişi

dogahiking2kültürortayuruyuskampyüzmefoto

 

Mevsimlerin sarısı sonbaharı veya yeşili ilkbaharı karşılamak ve uğurlamak için Yedigöller’e gitmelisiniz…

Gittiğinizde, toprağın Karadeniz’e özgü nemli ama içe işleyen kokusu ve ağaçların yağmurcasına döktükleri sarı yapraklar “hoşgeldiniz” diyecekler size.
Siz de onlara “hoşbuldum” derken, yerlerde yol olmuş sarı yaprakların üzerinde yürürken duyduğunuz hışırtı eşlik edecek her adımınızda..
Yağmur yağsa da ıslanmanıza izin vermeyen sıklıktaki ağaçlar, düşlerinize ortak olurcasına bakacak yüzünüze…
Ağaç sıklığı arasında bir boşluk yakalarsanız, başınızı gökyüzüne kaldırıp bakmalısınız. Mavi-beyazın içinde sıkışmış sıcak ve sarı bir top, saklambaç oynayacak sizinle…
Nazlı’sından Serin’ine yanında yürüdüğünüz göllerin suyundaki yansıma, bir daha başka bir mevsime sevdalanmanıza izin vermeyecek…
Büyülü bir Yedigöller yolculuğuna hazır mısınız ?

Önemli Not: Etkinlik Ankara’da başlayıp, Ankara’da biter.

fb58fff24bf847a2a519a620a9950a6eGÜNCEL FİYATLARIMIZ İÇİN

Yol Üstünde Görülecek Yerler;

MENGEN

Mengen Lezzet Dünyası Restaurantı, Yöresel Köy Kahvaltısı menüsü ile Türk mutfağının geleneksel sofralarını hizmetinize sunuyor. Mengen Lezzet Dünyası ile tanıştıktan sonra damak tadınız değişecek.

BOLU/GÖLCÜK

Ekim ayında Bolu Gölcük en güzel zamanını yaşar. Hem orman renklerinin çeşitliliği, hem havanın en iyi sıcak – serin dengeli zamanı, hem de kuşların hareketini izlemek ve seslerini dinlemek için en uygun dönemdir.

MUDURNU

Mudurnu Saray Helvası Tatmak ve Tarihi Osmanlı Kasabasını gezmek istiyorsanız.

BEYPAZARI

Yendiğinde akla sadece Beypazarı’nı getirecek lezzetler oldukça çok sayıda bu yörenin mutfağında.


Program

1. Gün Ankara-Mengen

Aracımız belirlenecek noktalardan toplamaya başlayacaktır. 05:00 da araçlarımız Ankara’dan çıkış yaparak Yedigöllere doğru hareket edecektir. Gecikme yaşamamak adına herkesin whatsapp grubunda yazılan saatte, belirttikleri noktalarda hazır bulunmasını rica ediyoruz. Sabah saat 08:00 sularında Bolu’nun Mengen ilçesine ulaşıyoruz. Sabah kahvaltımızı otantik bir ortamda yaparak birazda olsa yol yorgunluğunu üstümüzden atacağız. Sabah kahvaltısı açık büfedir ve ücrete dahildir. İşletmede sabah kahvaltımızı yaptıktan sonra, alışveriş molası için mengen çarşısına gidiyoruz. İsteyenler 2 akşam yemeği ile 2 sabah kahvaltısı için ve tüm ihtiyaçlarını bu alışveriş noktasından temin edebilir. Sonrasında alışveriş yapabileceğimiz başka bir nokta olmayacaktır. Sabahları herkes kendi yiyeceğini kendisi pişirip yiyebilir veya arzu edenler ücreti karşılığı Yedigöller Kır lokantasında istediği yemeği yiyebilir. Akşamları ise birlikte 1. Akşam sucuk, 2. Akşam sac kavurma pişirilecektir. Katılmak isteyenler ekmeğini, içeceğini ve yeşilliğini kendisi temin edecektir. Eğer ekmek arası değilde tabakta yemek istiyorsa kendi tabağını ve çatalını kendisi temin edecektir. Alternatif olarak arzu eden kır lokantasında veya kendi getirdiklerini yiyebilir. Etkinliğimiz 15 ve 19’ar kişilik iki minibüs ile gerçekleşecektir. Tursab belgeli araç transfer bedeli şoförlerin konaklaması yeme ve içmeleri ücrete dahildir. Hedef sayımızda değişiklik olur ise transfer ücretine yansıtılacaktır. Saat 13:00 civarlarında Yedigöller milli markına giriş yapmış olacağız. Çadırlarımızı kurduktan ve evlerimize yerleştikten sonra Saat 14:00’de yedigöller civarında yedi gölün tamamını kapsayan 5,27 Km’lik bir yürüyüş yapılacaktır. Yürüyüş parkurumuzun başlangıç noktası Deringöl olacaktır.İzleyeceğimiz rota Deringöl, Büyükgöl, Seringöl, Şelale, Gülen Kayalar, Dilek Çeşmesi, Nazlıgöl, İncegöl, Sazlıgöl, Kurugöl ve Pisagor ağacından oluşacaktır. 5.27 km’lik parkurumuzu yaklaşık 4,5 saatlik bir sürede tamamlıyoruz. Yürüyüşümüz başlangıç aşamasında 793 mt yükseklikten başlayıp, rota boyunca en fazla 934 mt yüksekliğe ulaşacağız. Tüm parkuru düşününce 306 mt inişli çıkışlı bir rotadan oluşmaktadır. Güzergah boyunca açıklayıcı tabelalar bulunmaktadır.

2.Gün Yedigöller

Saat 09:00’da yürüyüş için hazır oluyoruz. Yaklaşık 9,78 Km’lik bir yürüyüş olacaktır. Kamp alanımızdan başlayacak, yine kamp alanımızda sonlanacak olan yürüyüşümüz toplam 9.78 km’dir.739 mt den başlayan rota 1302 mt rakımı görecek ve tekrar 739 mt’de son bulacaktır.Yaklaşık 6 saat sürecektir.

3.Gün Yedigöller-Gölcük-Bolu

Saat 08:30’de araçlar gölcük gölüne hareket edecektir. Çadırlar toplanmış, ekstra ödemeler yapılmış ve eşyalar araçlara yüklenmiş olmalıdır. Saat 10:00’da gölcük gölüne varış ve yaklaşık 14,6 Km’lik bir yürüyüşümüz olacaktır. Yürüyüş bitimi Bolu Termal otele yerleşme ve akşam yemeğinde buluşma. Parkur Golcuk Milli Parkindan basliyor ve genelde orman yolu seklinde ama yaylalardan sonra stabilize yola donusuyor, konaklayacağımız otelde son buluyor.Yol uzerinde milli park ve birkaç yerde su kaynagi var.Toplam yürüyüş mesafesi 14.6 km.1247 mt’den başlayıp sürekli iniş ile 768 mt’de sonlanıyor.

4.Gün Bolu-Mudurnu-Beypazarı-Ankara

Saat 09:00’da araçlarla Beypazarı’na hareket. Yolda Mudurnu’ya uğranarak kısa serbest zaman verilecektir. Öğle yemeği içinBeypazarı’nda Tarihi güveç fırınında yöreye özel 500 yıllık değişmeyen lezzetleri tadacağız. Tarhana çorbası, Fırında güveç, yaprak sarması, , 80 katlı baklavası veya höşmerimi, açı ayran, salata ve turşu (Ücrete dahildir) Tabiki bu lezzetlerin hepsini dayanamayıp yerseniz, üzerine size Beypazarı Maden Suyu ikram edeceklerdir. Gezi için ise Hıdırlık Tepesi(kapalı), Yaşayan Müze ve Hamam müzesi, İnözü vadisi görülmesi gerekli yerlerdir.


Ücrete dahil olmayanlar:

 • Yerli ve yabancı, alkollü ve alkolsüz tüm içecekler
 • Termal otel'deki hariç tüm yemekler
 • Ankara’ya diğer il ve ilçelerden yapılan ulaşım (Uçak, otobüs, özel araç... vb.)
 • Ören giriş ücretleri
 • Bunların dışındaki özel harcamalarınız
 • Ücrete dahil olanlar:

 • Yedigöller’de 3 gece 4 gün pansiyon konaklama
 • Yedigöller’de 3 gece 4 gün çadır konaklama
 • Bolu Termal Otel’de gün yarım pansiyon konaklama
 • Ankara’dan başlayıp Ankara’da bitecek olan, 5 gün içindeki tüm transferler

 • Tursab ve sigorta
 • Dağ mihmandarlığı (dağ rehberi) ücreti
 • KonaklamaSüre10 Kişi Minimum
  Pansiyon3 Gece 4 GünSorunuz
  Çadır3 Gece 4 GünSorunuz
  Başa dön
  Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.