• OKSİJENE DOYACAKSINIZ

Doğu Karadeniz Yaylalar Doğa Gezisi

Türklerin Orta Asya’dan beri edindikleri yayla kültürünü tatmak isteyenler için işte Karadeniz yaylaları...5 Gece 6 Gün / 10 Kişi

dogahiking2kültürortayuruyuskampyüzmefoto

 

Oksijene Doyacağınız Karadeniz Yaylaları

Ofiste otururken gördüğünüz tek şey gri binalarsa; Karadeniz’in binlerce metre yüksekteki yemyeşil yaylarına bakmak içinizi açıp sizi hayata döndürebilir. Oksijeni bol, yeşil hazinelerle dolu bu yaylalar genellikle Orta ve Doğu Karadeniz’de bulunuyor.

Önemli Not: Etkinlik Trabzon’da başlayıp, Trabzon’da biter.

Farklı şehirlerden katılımcılar Trabzon hava limanından, otogarından veya otelinizden araçlarımızla alınacaktır.

fb58fff24bf847a2a519a620a9950a6eGÜNCEL FİYATLARIMIZ İÇİN

Borçka Karagöl

İlk 7 kilometresi asfalt olan Borçka-Camili yolunun 27 kilometresinden doğuya ayrılan toprak yoldan 20 km giderek Karagöl'e ulaşılır1800’li yıllarda bugünkü “Klaskur Yaylası”nın yakınında bulunan bir tepenin heyelan sonucu “Klaskur Deresi”nin önünü kapatmasıyla oluşmuş göllerdirGöl çevresi ormanlarda, vaşak, boz ayı, çengel boynuzlu dağ keçisi, dağ tavuğu, yırtıcı kuşlar izlenebilir, gölde alabalık avlamak mümkündür Zengin orman örtüsüne sahip yöre, orman içi dinlenme yeri olarak kullanılmaktadır.

Görgit yaylası

Camili-Gorgit ,herbiri anıt özelliğine sahip ağaçlardan oluşmuş bir orman parçasıdır Ayrıca "Yaşlı Orman" niteliğini de bünyesinde barındırmaktadır Göknar, ladin, kayın, gürgen, kızılağaç burada görülen başlıca ağaç türleridir Ayrıca koruma sahasının bulunduğu havza yırtıcı kuşların göç yolu üzerinde bulunmaktadırYaylaya araç ulaşımı olmadığından bölge deformasyona uğramamıştırYayla boyunca yürüdüğümüz patika yollarda tarihi mirasımızın bir parçasıdır Burada konaklama yayla evi veya çadırda yapılmaktadır.

Camili Şelaleleri

yerel yemekleri,müziği ve sıcakkanlı sakinleriyle bölgeye gelen ziyaretçilerin ilgisini ve beğenisini toplayan özel yerlerden biridir.

Ardanuç Cehennem Deresi Kanyonu

Artvin-Ardanuç karayolunun 25 nci kmsinde yer almaktadır Kanyon ilginç jeolojik yapısı ile Türkiye’nin sayılı kanyonları arasında bulunmaktadır.


Program

1. Gün Trabzon-Borçka/Karagöl

Uçakla gelen arkadaşları konakladıkları otelden, Otobüsle Trabzon’a gelen arkadaşları da otogardan alıp 10:00 gibi aracımızla hareket ediyoruz. 4 saatlik araç yolculuğundan sonra Borçka Karagöl’e ulaşıyoruz. Borçka Karagöl’ün etrafında 4-5 Km'lik parkurda gezinti yaparak gölün eşsiz manzarasını her açıdan fotoğraflıyoruz. Çadır kampımızı göl kenarına kuruyoruz. Akşam yemeği ve pansiyon konaklaması..

Yürüyüş bilgileri:

Parkur:Trabzon-Borçka/Karagöl

Başlangıç: 14:00 (Karagöl)

Bitiş: 16:30 (Karagöl)

Toplam mesafe: 5 km

Parkur Zorluğu: Kolay bir parkur.

2. Gün Borçka/Karagöl-Beyazsu Yaylası

Borçka Karagöl’den sabah kampımızı toplayıp Hüseyin-Yunus Kardeşler pansiyondaki arkadaşlarla kahvaltı ediyoruz.Araçla parkur başlangıcına gelip, yürüyüşümüze Karagöl ormanlarından başlıyoruz. Atanoğlu yaylası, Vergetil geçidinden Klaskor yaylasınıda görüp 2350 mt rakımlı Beyazsu yaylasına varıyoruz. Hızır amcanın misafiriyiz. Konaklama, çadır ve yemek pansiyonda. Akşam biraz serin olabilir.

Yürüyüş bilgileri:

Parkur:Borçka/Karagöl-Beyazsu Yaylası

Başlangıç: 08:00 (Karagöl)

Bitiş: 17:00 (Beyazsu Yaylası)

Toplam mesafe: 14 km

Parkur Zorluğu: Genelde çıkışlı orta bir parkur.

3. Gün Beyazsu Yaylası-Yıldız Gölü

Kahvaltının ardından 2800 metrelik sırtı aşıp 2750 rakımlı Yıldız gölüne yürüyoruz. Bu yürüyüşümüz toplam 6-7 saat sürecek. Gölün soğuk ve berrak sularında yüzülebilir. Mayo-şort, peştemal ve sandalet getirilmesi tavsiye edilir. Konaklama yine beyazsu yaylasında..

Yürüyüş bilgileri:

Parkur:Beyazsu Yaylası-Yıldız Gölü

Başlangıç: 08:00 (Beyazsu)

Bitiş: 17:00 (Beyazsu)

Toplam mesafe: 7 km

Parkur Zorluğu: Dik çıkışlı ve inişli orta bir parkur.

4. Gün Beyazsu Yaylası-Macahel

Kampı toplayıp eşyaları araca veriyoruz. Kahvaltı sonrası önümüzde tahminen 7 saatlik muhteşem bir yürüyüş parkuru var. Unesco tarafından Biosfer Reserv alanı ilan edilen koruma altındaki bölgeden geçip Gorgit yaylasına ulaşacağız. Atıştırmalıkları mızı yiyeceğimiz öğle molası ve dinlenmenin ardından çok keyif alacağınız bir patikadan yürüyüşe devam ediyoruz. Efeler köyünde araç bizi karşılıyor. Rıza beyin pansiyonunda konaklama, çadır ve akşam yemeği.

Yürüyüş bilgileri:

Parkur:Beyazsu Yaylası-Macahel

Başlangıç: 08:00 (Beyazsu)

Bitiş: 17:00 (Macahel)

Toplam mesafe: 7 km

Parkur Zorluğu: Sürekli inişli orta bir parkur.

5. Gün Macahel-Maral Şelalesi-Mereta Yaylası

Kampı toplayıp eşyalarımızı araca verdikten sonra sabah kahvaltısının ardından Macahel’deki Türkiye’nin 60 metre ile 2. Yüksek şelalesi olan Maral Şelalesi ne yaklaşık bir saatlik yürüyüşle ulaşıyoruz. Şelalede suya girmek isteyenlerin yanına mayo, şort, sandalet, peştamal alması önerilir.Girmek istemeyenlerde seyir terasından çaylarını yudumlarken şelalenin coşkusuna tanıklık edebilirler. En geç 12:00 de araçlarla yürüyüş başlangıç noktasına hareket ediyoruz.5-6 saatlik yürüyüşümüz var. Maral ormanlarını yürüyerek Mereta yaylasına varıyoruz. Yayla evinde akşam yemeği ve konaklama.Kampımızı cami avlusunda kuruyoruz.

Yürüyüş bilgileri:

Parkur:Macahel-Merata Yaylası

Başlangıç: 12:00 (Macahel)

Bitiş: 18:00 (Merata)

Toplam mesafe: 9 km

Parkur Zorluğu: Sürekli inişli orta bir parkur.

6. Gün Trabzon

Kampı toplayıp eşyalarımızı araca verdikten sonra sabah kahvaltısının ardından Trabzon hava limanına hareket ediyoruz.


Ücrete dahil olanlar

 • Etkinlik’de 5 gece 6 gün pansiyon konaklama
 • Etkinlik’de 5 gece 6 gün çadır konaklama
 • 5 gün sabah ve akşam yemekleri
 • Tursab belgeli araçlar ile Trabzon'da başlayıp Trabzon'da biten tüm transferler
 • Profesyonel Rehberlik hizmetleri
 • yayageziyoruz.com Araç içi İkramları
 • yayageziyoruz.com güvencesi
 • Otopark Ücretleri
 • 1618 Nolu Turizm Kanununa Göre Zorunlu Seyahat Sigortası
 • Ücrete dahil olmayanlar:

 • Yerli ve yabancı, alkollü ve alkolsüz tüm içecekler
 • Tüm öğle yemekleri
 • Trabzon’na diğer il ve ilçelerden yapılan ulaşım (Uçak, otobüs, özel araç... vb.)
 • Müze, Ören Giriş Ücretleri
 • Özel harcamalarınız
 • Kesin katılımcı olmanız, organizasyon ücretinin yarısını ödemeniz durumunda gerçekleşir ve ödemenin bakiyesi etkinliğin ilk günü alınır.

  Turlarımıza tek başına katılan kişiler hemcinsiyle aynı odaya yerleştirilir. Katılımcılar bunu tercih etmezse tesislerin müsaitliğine göre single konaklama satın alabilirler.

  KonaklamaBaşlama TarihiSüre10 Kişi Minimum
  Pansiyon07-08-09/20185 Gece/6 GünFiyat Sorunuz
  Çadır07-08-09/20185 Gece/6 GünFiyat Sorunuz
  Başa dön
  Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.